10. apríla 2022

Při stavbě rodinného domu myslete na to, jak ho budete mít zařízený

Od Magazín Admin

Když stavíte rodinný dům, někdy si ani neuvědomíte, jak je důležité mít dopředu rozmyšleno, jak bude váš rodinný dům vypadat, aniž byste věděli kde budete mít co umístěno, nebudete vědět jak má vypadat umístění zásuvek a přitom je to tak velmi důležité. Nevíte-li proč je umístění zásuvek důležité, vysvětlíme vám to v tomto článku.

Proč je dobré dopředu vědět, jak budete váš dům zařízen?

Umístění zásuvek podle pravidel
Výběr místa pro zásuvky

Pokud nejste elektrikář a nemáte žádné zkušenosti s elektřinou, pravděpodobně je obtížné vědět, že proč vlastně musíte dopředu vědět nejen rozložení pokojů, ale také jejich zařízení. Tedy, abychom byli přesní, nemusíte to vědět, umístění zásuvek umíte udělat i bez toho, abyste znali budoucí kompozici domu, ovšem pak můžete mít problémy s přetížením obvodu, nebo budete muset schovávat mnoho zbytečných kabelů. To, že jsme zmínili elektrické obvody, neděláme čistě náhodou, ale z důvodu, že je velmi důležité abyste elektrický obvod nepřetěžovali, protože to způsobuje problémy s elektřinou, ale v neposlední řadě si tím ničíte i elektrické spotřebiče, a to určitě nechcete. Umístění zásuvek může být různé, je jen na vás jak si elektrické zásuvky rozmístíte, nicméně, je třeba dodržet určitá pravidla. My vám doporučujeme umístit zásuvky tak, abyste měli co nejvíce zásuvek pro pohodlné používání spotřebičů, samozřejmě za dodržení všech potřebných norem a pravidel.

I zásuvky musí být provedeny kvalitně

Určitě vám nedoporučujeme řešit elektroinstalaci po samostatné linii, protože je velmi důležité, aby elektřinu ve vašem domě dělal odborník, který má nejen povolení k provádění této práce, ale hlavně má mnoho zkušeností. Elektrikář vám umí poradit i s tím, jak má být umístění zásuvek provedeno. Kvalitní a správně udělaná elektřina je základem pro bezpečný domov. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak má umístění zásuvek vypadat, určitě vám doporučujeme obrátit se na internetové stránky společnosti https://www.legrand.cz/. Kvalitní elektřina je taková elektřina, která je provedena odborníkem a při její realizaci byly použity kvalitní a certifikované materiály.